Фінансові результати Альянс Банку за 2022 рік

24 Лютого 2023

Ефективна бізнес-модель, запропонована Акціонером Банку, довела свою ефективність та життєздатність в т.ч. в умовах військового стану. За результатами 2022 року Банком отримано прибуток у розмірі 77,0 млн грн. Банк є прибутковим в т.ч. за Операційним результатом (Прибуток без врахування витрат по відрахуванню в резерви склав 656,3 млн грн), та, відповідно, здатним і в подальшому генерувати надходження до капіталу.

Регулятивний капітал Банку станом на 01.01.2023 року перевищив 1,0 млрд грн, що дозволяє Банку дотримуватися всіх економічних нормативів та лімітів відкритої валютної позиції, що встановлюються Національним банком України, в т.ч. з більш ніж значним запасом виконуються нормативи ліквідності та капіталу (зокрема, фактичне значення коефіцієнту покриття ліквідністю LCR склало 360,2% при нормативному значенні в 100,0% та фактичний показник адекватності капіталу Н2 склав 15,9% при нормативному значенні в 10,0%).

У відповідності до даних Національного банку України, станом на 01.01.2023 року АТ «БАНК АЛЬЯНС» посідав 24 позицію за обсягом Чистих активів (10,1 млрд грн), 21 позицію за обсягом кредитного портфелю (4,5 млрд грн) та 20 позицію за обсягом Чистого прибутку за результатами звітного року.

 

Структура активно-пасивних операцій Альянс Банку

З початку активної фази бойових дій, особлива увага приділяється Банком збалансованості за строками та диверсифікації кредитного-інвестиційного портфелю та ресурсної бази.

Враховуючи здійснення діяльності в умовах високого рівня невизначеності, Банк надає перевагу розміщенню коштів у ліквідні та низькоризикові активи. Зокрема, частка високоліквідних коштів (каса та коррахунки) станом на 01.01.2023 року складала 10,4% від Чистих активів, частка вкладень в державні цінні папери (ОВДП та депозитні сертифікати Національного банку України) – 39,8% та частка кредитного портфелю клієнтів – всього 44,6%.

В свою чергу, в частині ресурсної бази Банком проводилась робота щодо її диверсифікації (шляхом залучення клієнтських коштів та коштів від міжнародних фінансових організацій) при одночасному здешевленні. Зокрема, протягом II 2022 року Банком було погашено кредитів рефінансування від Національного банку України на загальну суму в 2,2 млрд грн.

  

Документарний бізнес Альянс Банку

Документарний бізнес Банку залишається одним з основних бізнес-напрямків розвитку, що в черговий раз підкреслюється лідируючими позиціями Банку в цілому по банківській системі України.

За результатами 2022 року за сукупним обсягом портфелю документарних операцій Банк посідає 5 позицію (+2 сходинки за рік) в системі з показником в 5,2 млрд грн, в т.ч. портфель наданих гарантій склав 5,0 млрд грн (приріст за 2022 рік склав +34%). 

Частка ринку за зазначеним показником на кінець 2022 року склала 7,8%, за рік. Банк є одним з ключових гравців на ринку документарних операцій (в т.ч. за гарантіями, акредитивами та авалюванням векселів).


Мережа POWER BANKING

Однією з переваг Банку на ринку є індивідуальний підхід до кожного з клієнтів та високий рівень сервісу, який продовжує вдосконалюватися щодня. 

Альянс Банк був одним з перших у банківському секторі, хто підтримав ініціативу від НБУ та доєднався до програми “Power Banking”. 

Наразі з 33 відділень Альянс Банку 19 повністю забезпечені альтернативними джерелами енергії та резервними каналами зв’язку, та, відповідно, включені до мережі POWER BANKING* (а це 57% від загальної кількості відділень Банку). Дані відділення надають банківські послуги навіть у разі повної відсутності електропостачання та працюють за звичним графіком.

Банк продовжує надавати якісні послуги кожному клієнту та створює комфортні умови обслуговування на відділеннях у різних регіонах України. 

POWER BANKING – це створена за ініціативи НБУ об’єднана мережа відділень банків України, які будуть працювати та надавати необхідні послуги клієнтам навіть під час блекауту.