S&P GLOBAL RATINGS підтвердило високий міжнародний рейтинг Банку Альянс у 2021 році

Sp news

03 Листопада 2021

90

12 жовтня міжнародна рейтингова агенція Standard & Poor's, що належить до трійки найвпливовіших міжнародних рейтингових агентств, оновила свою оцінку Банку Альянс. Банк підтвердив короткостроковий кредитний рейтинг на рівні "В" з прогнозом "Стабільний".

Рейтингове агентство відстежує як ситуацію на ринку загалом, так і динаміку внутрішніх показників Банку. Так, за новими даними, найближчі два роки стануть сприятливими для розвитку українських банків. Це дає можливість Банку Альянс зміцнити позиції, розвиваючись більш високими темпами, ніж у середньому банківський сектор.

• За рік Банк Альянс піднявся на 4 позиції серед 71 українських банків за обсягом чистих активів і зараз посідає 21 місце.

• За перші 9 місяців цього року Банк суттєво наростив прибуток і має намір у повному обсязі спрямувати його (як і прибуток 2020 року) на збільшення статутного капіталу, що сприятиме подальшій підтримці високих темпів розвитку Банку.

• Показник достатності капіталу утримується із запасом та станом на 30.09.2021 становив 13.2% при нормативному значенні 10.0%.

Бізнес-модель розвитку Банку базується на органічному зростанні з фокусом на сегментах МСБ, Агро сектор та Мікробізнес. При цьому стратегію управління ризиками Банк реалізує через принцип збалансованості між доходами та рівнем ризику. Зокрема, в умовах невизначеності, викликаної пандемією COVID-19, приділяється особлива увага питанню ліквідності – при нормативних значеннях у 90% та 100% показників NSFR та LCR, відповідно, фактичні значення показників утримуються зі значним запасом (111% та 292% відповідно, станом на 01.10.21 року).

Виважений підхід і дозволяє Банку демонструвати вищі темпи розвитку, порівняно з банківською системою України. Ми раді, що наші здобутки не залишаються непоміченими і високо оцінюються не лише нашим Акціонером, а й зовнішніми стейкхолдерами, у даному випадку S&P. Оцінка кредитного рейтингу на рівні «В» від однієї з трійки найвпливовіших міжнародних рейтингових агенцій – це позитивний маркер для позицій Банку Альянсу на українському ринку.

Особливий акцент Банк робить на розвитку цифрових технологій. Це і фактор підвищення фінансової доступності, зниження витрат на обробку інформації та канали продажів, підвищення задоволеності клієнтів та виходу на нові ринки. Діджиталізація - це потужний тренд, ми зараз це чудово бачимо. Це тренд, який тільки наростатиме, роблячи український фінансовий ринок дедалі екстериторіальнішим і, отже, конкурентним. Ринкові переваги отримуватимуть насамперед банки з розвиненими технологічними платформами та бізнес-моделями, які будуть орієнтовані і на використання елементів штучного інтелекту, високого ступеня роботизації у бізнес-процесах, на дистанційне обслуговування своїх клієнтів у режимі мінімального часу відгуку.

«Розвиток внутрішніх та зовнішніх зв'язків – наш сьогоднішній пріоритет. Ми вже реалізуємо з Європейським інвестиційним банком програми фінансування українського малого бізнесу та агросектору, а зараз завершуємо переговори з Міжнародною фінансовою корпорацією та обов'язково поділимося результатами. Ми заробили стійку репутацію серед підприємців, беручи активну участь у реалізації державної програми “5-7-9” з пріоритетом на інвестиційні проекти. Наступного року ми запланували новий стрибок росту, який неодмінно позначиться на новій позитивній оцінці рейтингової агенції», - коментує Голова Правління Юлія Фролова.