Погодьтесь, що вислів «з нуля» не визиває ні довіри, ні захвату. Зазвичай, бажання відкрити свою справу наштовхується саме на цей вислів. І тоді бажаючі розпадаються на два табори:
• Якби в мене були такі ж зв’язки, знайомі, виходи на інвесторів, стартовий капітал… (список можна продовжувати до нескінченності).
• З нуля є шанс побудувати щось значне. Тим паче, що є можливість кредитування за державною програмою «5-7-9%» та фінансування малого та середнього бізнесу.
На цьому етапі відсіюються 95% бажаючих. Підтвердженням цього слугують дані Держстату України: у 2020-му кількість малих підприємств ледве досягала 5%.
Як банк, що працює з бізнесом, підтверджуємо – почати бізнес з нуля цілком реально. Але спочатку з'ясуємо найважливіше, що для цього необхідно.
1. У 18 років Боян Слат презентував на конференції TED винайдену їм систему, яка самостійно збирає океанський пластик, використовуючи для цього природну енергію. У 19 він покинув університет і заснував технологічний стартап The Ocean Cleanup. Про нього писав Forbes ще до 21 року.
Мораль: створюйте те, що дійсно необхідно і на що є попит. Відсутність капіталу та знайомств не завадить зробити життя людей трохи краще.
2. У 2008 році Брайан Ческі і Джо Гебб ледь зводили кінці з кінцями. Щоб нашкребти грошей на оренду житла, вони дозволили незнайомцям ночувати на надувних матрацах в своїй квартирі. Саме це наштовхнуло їх на ідею нового бізнесу. Люди повинні платити господарям житла по всьому світу за нічліг. Так створили всесвітньо відомий Airbnb.
Мораль: не завжди потрібно вигадувати ідею, часом - достатньо просто подивитися по сторонах і взятись за це першим.
3. Джо Вейдер, вклавши 7 доларів стартового капіталу у свої 17 років, зміг побудувати величезну імперію бодібілдингу та фітнесу з річним оборотом півмільярда доларів. Від природи не обдарований силою, він зрозумів, що для результатів недостатньо виснажливих тренувань. Потрібна система, спортивне харчування та відповідне обладнання. Всім, що ми бачимо зараз в спортзалах, ми зобов'язані Джо Вейдеру.
Мораль: обирайте нішу, у якій ви розбираєтесь та збираєтесь удосконалюватись. Не просто слідкуйте за трендами – створюйте тренди.
Три різні історії різних поколінь із зовсім різними ідеями. В однією спільною рисою – усі були створені з нуля. Якщо підсумовувати, то ідея – це перше і головне, що вам необхідно.
Тут теж важливо ваше ставлення до цього. Якщо ви морально готові до майбутніх труднощів, то ваш бізнес проіснує довго.
Ви повинні чітко розуміти, для чого хочете зайнятися бізнесом. «Тому що хтось зайнявся, а я не гірше» або ви дійсно бачите перспективну та унікальну бізнес-модель, шляхи її реалізації, користь для інших, реальність отримання прибутку.
Для цього важливо складати реалістичний бізнес-план. Вам може здаватися, що ідея крута, але цифри можуть виявитися іншими. Складіть бізнес-план та аргументуйте ідею цифрами. Це можна зробити як самому, так і знайти організацію, що створює бізнес-план під ваш запит.
Жоден бізнесмен не починав відразу з побудови корпорації. Всі починали з чогось меншого, навіть без стартового капіталу. Для цього ми у Альянс Банк «підстраховуємо» малих підприємців та надаємо фінансування за 24 години у режимі онлайн. Також не забувайте про можливість фінансування за державною програмою кредитування «5-7-9%»
Неважливо з чого ви розпочинаєте – з товару чи послуги. Закладайте бюджет не тільки на життєво необхідні речі, але й на якість свого бізнесу. Інакше ви можете отримати перших клієнтів, але тим самим зведете нанівець усю подальшу репутацію.
Ми застосовуємо файли cookies, щоб забезпечити вам найкращий досвід користування нашим вебсайтом. Cookies застосовуються для проведення аналітики, надання персоніфікованих рекламних пропозицій, для персональних налаштувань контенту, тощо. Ваша конфіденційність дуже важлива для нас.
Детальніше – ПОЛІТИКА КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ